Reklama
Strona głowna Ogólne Pierwszy transfer Thierry’ego Henry’ego

Pierwszy transfer Thierry’ego Henry’ego

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Thierry Henry niedawno został trenerem Montrealu Impact. Pierwszym transferem drużyny występującej w MLS okazał się Romell Quioto, czyli piłkarz znany polskim kibicom z gry w Wiśle Kraków.

28-letni dziś Romell Quioto trafił do Wisły Kraków w 2012 roku. Zawodnik został wypożyczony z honduraskiej Vidy. Zaliczył bardzo obiecujący debiut. W starciu z Lubońskim KS w Pucharze Polski przebywał na boisku przez 33 minuty, notując w tym czasie trzy asysty (jego drużyna wygrała 5:0). Potem jednak zaczęły się problemy, a w trzecim spotkaniu ligowym (z Polonią Warszawa) nadepnął na Łukasza Piątka i został zawieszony na pięć spotkań. Łącznie w ekstraklasie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań (tylko w jednym grał dłużej niż 45 minut) i szybko wrócił do ojczyzny.

W 2017 roku trafił do występującego w MLS Houston Dynamo. Zagrał tam w 85 meczach zdobył 17 bramek i zaliczył 14 asyst. Teraz został nowym nabytkiem Montrealu Impact, którego trenerem jest legendarny Thierry Henry. Dla Francuza to drugie podejście do pracy w roli trenera po tym, jak nie udało mu się w AS Monaco. Quioto jak do tej pory rozegrał 47 spotkań w reprezentacji Hondurasu, w której zdobył osiem bramek. 

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz