Reklama
Strona głowna Sport Piłka nożna. Historyczny wynik reprezentacji Finlandii!

Piłka nożna. Historyczny wynik reprezentacji Finlandii!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Reprezentacja Finlandii to kolejna drużyna, która zapewniła sobie awans na Euro 2020. Jest  to największy sukces w historii fińskiej piłki reprezentacyjnej. Finowie nigdy wcześniej nie grali na mistrzostwach Świata lub Europy.

Finowie są już pewni występu na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Awans uzyskali dzięki zwycięstwu 3:0 nad Liechtensteinem. Dwa trafienia dla gospodarzy zdobył Teemu Pukki, zaś jedno trafienie zanotował Jasse Tuominen. Finlandia po tej wygranej zajmuje drugie miejsce w grupie “J”. Ma przed ostatnią kolejką grupową osiem punktów przewagi nad trzecią Grecją, która w piątek pokonała Armenię 1:0. Pewni awansu z tej grupy są już Włosi, którzy wieczorem zmierzą się na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną.

Finowie nigdy wcześniej nie występowali na mistrzostwach świata czy Europy. Jedyne ich trzy występy w turnieju międzynarodowym to igrzyska olimpijskie, odpowiednio w 1936r., 1952r. i 1980r. . Za pierwszym razem pojechali do Berlina na igrzyska, a za drugim impreza olimpijska rozgrywana była w stolicy Finlandii, Helsinkach. Za trzecim razem igrzyska były w Moskwie, w której z przyczyn politycznych nie występowały wszystkie reprezentacje Europy Zachodniej.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz