Reklama
Strona głowna Ogólne Piłka nożna. Superpuchar Hiszpanii będzie w … Arabii Saudyjskiej

Piłka nożna. Superpuchar Hiszpanii będzie w … Arabii Saudyjskiej

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował oficjalnie, że Superpuchar Hiszpanii przez najbliższe trzy lata będzie odbywać się w Arabii Saudyjskiej. Turniej będzie odbywał się także w nowej formule, w której rywalizować będą aż cztery zespoły.

W lutym informowano o wprowadzeniu nowej formuły Superpucharu Hiszpanii, zgodnie z którą rywalizować mają nie dwa, a cztery zespoły. Obok mistrza Hiszpanii i zwycięzcy Pucharu Króla, czyli FC Barcelony i Valencii, w najbliższej edycji zagrają także dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w La Liga – Real Madryt i Atletico. Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował w poniedziałek, że przez najbliższe trzy lata turniej będzie odbywał się w Arabii Saudyjskiej. Półfinały najbliższej edycji rozegrane w dniach 8-9 stycznia, a finał w niedzielę 12 stycznia.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na stadionie w Dżuddzie. RFEF za każdy kolejny turniej otrzyma aż 40 milionów euro. Hiszpański związek zapewnił sobie także prawo kobiet do swobodnego wejścia na stadion i zajęcia dowolnego miejsca na trybunach.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz