Reklama
Strona głowna Ogólne Piłka nożna. Thierry Henry znalazł nowy klub!

Piłka nożna. Thierry Henry znalazł nowy klub!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Kanadyjski Montreal Impact poinformował w czwartek, że nowym trenerem klubu został Thierry Henry. Francuz tym samym powraca do pracy na ławce trenerskiej po zwolnieniu z AS Monaco.

Była gwiazda reprezentacji Francji dotychczas trenowała jedynie AS Monaco. Nie przetrwała jednak długo na ławce trenerskiej klubu, którego zawodnikiem jest Kamil Glik. Francuz został jednak zwolniony już po trzech miesiącach z powodu fatalnych wyników jego drużyny.

“To zaszczyt trenować Montreal Impact i wrócić do MLS. To liga, którą dobrze znam, w której spędziłem wiele miłych chwil” powiedział Francuz po ogłoszeniu decyzji o jego zatrudnieniu. “Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu zatrudnienia Henry’ego. Jest młody, dynamiczny, doskonale zna MLS. Reprezentuje właśnie te cechy, których poszukiwaliśmy” podkreślił z kolei Oliver Renard, dyrektor sportowy Montreal Impact. Francuz pracę rozpocznie jednak dopiero w styczniu, gdy kanadyjski zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu MLS.

W swojej piłkarskiej karierze Henry zdobył mistrzostwo Francji z AS Monaco, dwukrotnie mistrzostwo Anglii z Arsenalem, dwa tytuły mistrza Hiszpanii i Ligę Mistrzów z FC Barceloną. Wraz z reprezentacją Francji sięgnął po mistrzostwo świata w 1998 roku.

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Pierwszy transfer Thierry'ego Henry'ego - Begio.pl 25 listopada 2019 - 08:28

[…] 14 asyst. Teraz został nowym nabytkiem Montrealu Impact, którego trenerem jest legendarny Thierry Henry. Dla Francuza to drugie podejście do pracy w roli trenera po tym, jak nie udało mu się w AS […]

Napisz

Zostaw komentarz