Strona głowna Ogólne Piłkarskie święto dla “The Reds”!

Piłkarskie święto dla “The Reds”!

Liverpool pokonał Manchester City 3:1 w hicie Premier League. Mecz na Anfield Road, zgodnie z oczekiwaniami, stał na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło w nim także sporych kontrowersji sędziowskich.

Wszystko zaczęło się w 5. minucie meczu na Anfield Road, gdy prawą stroną w pole karne Liverpoolu przedarł się Bernardo Silva. Portugalczyk zagrał piłkę do środka, a tę ręką odbił Trent Alexander-Arnold. Piłkarze Manchesteru City domagali się podyktowania rzutu karnego, jednak sędzia gry nie przerwał, puszczając akcję zespołu Juergena Kloppa. Kilkanaście sekund później Liverpool prowadził 1:0. Szybki atak gospodarzy strzałem z dystansu zakończył Fabinho, który potężnym uderzeniem pokonał Claudio Bravo. Piłkarze City ruszyli z pretensjami do sędziego, jednak ten bramkę dla Liverpoolu uznał.

Siedem minut po bramce Fabinho, “The Reds” prowadzili już 2:0. Gospodarze wyprowadzili kolejny, zabójczy kontratak, który zakończony został dokładnym dośrodkowaniem Andy’ego Robertsona i strzałem głową Mohameda Salaha. W 51. minucie Liverpool podwyższył na 3:0. Z prawej strony znakomicie dośrodkował Jordan Henderson, a na dalszym słupku znalazł się Sadio Mane, który z bliska pokonał Bravo. Honorowe trafienie dla piłkarzy z niebieskiej części Manchesteru zanotował Bernardo Silva.

Po 12 kolejkach Premier League na pierwszym miejscu jest Liverpool, który ma 34 punkty i o osiem wyprzedza Leicester oraz Chelsea. Manchester City zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 25 punktów.