Strona głowna Ogólne PKO Ekstraklasa. Lider ze Szczecina z kolejnym zwycięstwem

PKO Ekstraklasa. Lider ze Szczecina z kolejnym zwycięstwem

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 w meczu 12. kolejki ekstraklasy. Dzięki tej wygranej “Portowcy” pozostaną liderami całych rozgrywek. Strzelcem jedynej bramki, był napastnik Adam Buksa.

W inauguracyjnym spotkaniu dwunastej serii gier Zagłębie Lubin podejmowało na własnym boisku Pogoń Szczecin. Goście z kolei przyjechali do Lubina jako lider naszej ligi. Początek spotkania należał do Pogoni. Goście prowadzili już od 6. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Adam Buksa, a asystował mu aktywny tego dnia Srdjan Spiridonović. Gospodarze w pierwszej połowie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. Z kolei groźne okazję w drużynie “Portowców” mieli Spiridonović oraz Bartkowski.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się do ataku. Ostrzeliwali bramkę Pogoni, ale ich uderzenia były niedokładne. Wynik do końca spotkania się nie zmienił, a Pogoń mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. “Portowcy” dzięki tej wygranej pozostali liderami tabeli z dorobkiem 24 punktów. Lubinianie plasują się na 10. miejscu z 15 oczkami na koncie.