Strona głowna Ogólne PNA 2019. Algieria mistrzem Afryki!

PNA 2019. Algieria mistrzem Afryki!

Algieria wygrała tegoroczną edycję Pucharu Narodów Afryki. W finale pokonała reprezentację Senegalu 1:0 po golu Baghdada Bounedjaha.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla triumfatorów, ponieważ jedyną bramkę zdobyli już w drugiej minucie. Bounedjah zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka trafiła jeszcze w senegalskiego obrońcę Salifa Sane i przelobowała bramkarza, który nie miał szans na skuteczną interwencję. Od momentu strzelenia bramki na boisku działo się bardzo mało. Reprezentacja Algierii skupiła się na grze obronnej, by dowieźć skuteczny wynik do końca meczu. Próby Senegalczyków na nic się zdawały, ponieważ przez cały mecz piłkarze oddali tylko trzy celne uderzenia. W 60. minucie spotkania Senegal cieszył się, ponieważ sędzia podyktował dla nich rzut karny. Według niego algierski zawodnik dotknął piłki ręką, jednak po analizie VAR zmienił swoją decyzję.

Dla Algierii jest to drugi triumf w historii. Poprzednie zwycięstwo miało miejsce w 1990 roku. Senegal po raz drugi grał mecz finałowy i po raz drugi z boiska schodził pokonany. Następna edycja PNA odbędzie się za dwa lata w Kamerunie.