Strona głowna Ogólne Pogoń Szczecin odpada z Pucharu Polski!

Pogoń Szczecin odpada z Pucharu Polski!

Pogoń Szczecin niespodziewanie odpadła w 1/16 Pucharu Polski. Lepsza od “Portowców” okazała się pierwszoligowa Stal Mielec, która wygrała przed własną publicznością 2:0.

“Portowcy” pojechali do Mielca w roli faworyta. Niedawno byli liderami ekstraklasy, zaś po 13. kolejkach są na 3. miejscu i mają tylko punkt straty do prowadzącej Wisły Płock. Stal z kolei jest na 5. pozycji po 15 kolejkach pierwszoligowych rozgrywek. Niespodziewanie to gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie. Gola strzelił dla nich były legionista, Adrian Paluchowski. W 49. minucie było 2:0, gdy trafił Mateusz Mak. Goście nie zdołali odpowiedzieć i spotkanie zakończyło się ich porażką 0:2, przez co odpadli z Pucharu Polski.

Jest to tym bardziej niespodziewane, że w drużynie Pogoni zagrało wielu zawodników z podstawowego składu, m.in. Igor Łasicki, Sebastian Kowalczyk, Adam Buksa czy Tomas Podstawski