Strona głowna Ogólne Pogoń Szczecin zwycięża w hicie kolejki!

Pogoń Szczecin zwycięża w hicie kolejki!

Legia Warszawa nie jest już liderem ekstraklasy. Została nim Pogoń Szczecin, która w tym sezonie już drugi raz pokonała zespół Aleksandara Vukovicia. Spotkanie przed własną publicznością Pogoń zakończyła wynikiem 3:1.

W sobotę strzelanie na rozkopanym stadionie w Szczecinie zaczął Adam Buksa. Napastnik Pogoni pokonał Radosława Majeckiego w 37. minucie. Legia przed przerwą mogła doprowadzić do wyrównania. Nawet chyba powinna, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Arvydas Novikovas, który z kilku metrów uderzył piłkę nad bramką. Bohaterem w bramce był Dante Stipica, który w 57. minucie w sytuacji sam na sam poradził sobie ze strzałem Pawła Wszołka, a później obronił też uderzenie Waleriana Gwilii z rzutu wolnego.

Zupełnie inaczej trzeba spojrzeć na grę Radosława Majeckiego. Bramkarz Legii już przy pierwszym golu mógł zachować się lepiej, ale przy drugim – powinien. W 67. minucie – chwilę po uderzeniu Gwilii z rzutu wolnego, który obronił Stipica – niepotrzebnie wyszedł z bramki i przelobował go Srdjan Spiridonović. W 74. minucie Legia przegrywała już 0:3, bo sędzia Bartosz Frankowski po konsultacji z VAR podyktował rzut karny. Skutecznym strzałem popisał się Adam Buksa. Honorowe trafienie dla Legii w 82. minucie zdobył Jarosław Niezgoda