Reklama
Strona głowna Ogólne Polska gospodarzem siatkarskich mistrzostw Europy w 2021 roku!

Polska gospodarzem siatkarskich mistrzostw Europy w 2021 roku!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Polska została współorganizatorem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 roku. Nasz kraj zorganizuje turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, CEV oficjalnie przyznał organizację mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn czterem krajom. Wśród nich poza Czechami, Estonią i Finlandią znalazła się Polska. Dla nas będzie to już trzeci raz, gdy w naszych halach pojawią się najlepsi siatkarze Europy. “Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 Mężczyzn” powiedział Jacek Kasprzyk. Jest to prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. “Jestem przekonany, że wszyscy sprawimy ogromną radość fanom siatkówki w Europie” zapewnił.

Nie znamy jeszcze miast, w których miałyby się odbywać mecze. Meczów odbędzie się 25, gdyż w Polsce rozegrane zostaną wszystkie spotkania grupowe (15 meczów), cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały, a także mecz o 3.miejsce i finał ME 2021, co potwierdził PZPS. Reprezentacja Polski tylko raz zdobywała tytuł mistrzów Europy. Działo się to w 2009 roku w Izmirze. Tegoroczny czempionat przyniósł naszej kadrze brązowy medal po wygranej nad Rosją i wcześniejszej porażce ze Słowenią w półfinale.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz