Reklama
Strona głowna Ogólne Polska zorganizuje siatkarskie Euro?

Polska zorganizuje siatkarskie Euro?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Polska może współorganizować siatkarskie mistrzostwa Europy w 2021 roku. Jak poinformował Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, musi zostać spełniony jeden warunek. Faza finałowa w całości ma odbyć się w naszym kraju.

Mistrzostwa Europy w 2021 roku odbędą się w Finlandii, Czechach oraz Estonii. Do kompletu potrzeba jeszcze jednak jednego gospodarza, o to miejsce biją się Niemcy z Polską. Włodarze polskiego związku postawili jeden nie podważalny warunek. Mianowicie faza finałowa miałaby się odbyć w naszym kraju. Jak mówi prezes Kasprzyk ” Po ostatnim kongresie, po meczu o 3. miejsce zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami CEV-u, z pytaniem, czy chcielibyśmy być w gronie krajów organizujących mistrzostwa Europy. Powiedzieliśmy, że tak, chcielibyśmy, tylko pod jednym warunkiem – faza finałowa musi odbyć się w Polsce”. Warunek miał zostać zaakceptowany aczkolwiek pisemnego potwierdzenia jeszcze brak.

Polska po raz ostatni organizowała mistrzostwa Europy w 2017 roku, gdy zajęła 10. miejsce. W 2013 roku współorganizowała Euro wraz z Danią – mistrzostwa zakończyła na 9. miejscu

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz