Strona głowna Ogólne Porażka Pogoni Szczecin z ligowym outsiderem!

Porażka Pogoni Szczecin z ligowym outsiderem!

Pogoń Szczecin mogła zostać nowym liderem PKO Ekstraklasy, jednak nieoczekiwanie przegrała przed własną publicznością 1:2 z Wisłą Płock. Dla Pogoni była to pierwsza porażka, zaś dla Wisły pierwsze zwycięstwo.

Gospodarze od początku meczu organizowali groźne akcję, ale jednak nic z tego nie wynikało. W 11. minucie podanie od Jakuba Rzeźniczaka wykorzystał Ricardinho i Wisła mogła cieszyć się z prowadzenia. Parę minut później gospodarze wyrównali po trafieniu Spiridonovicia. Wynik do przerwy się już nie zmienił. Po przerwie odważnie wyszła Wisła Płock, czego skutkiem było trafienie “Nafciarzy”. Błąd jednego ze stoperów Pogoni Szczecin wykorzystał Dominik Furman. Dalsza część spotkania była ciekawa ze względu na częste ataki gospodarzy. Nic jednak z tych ataków nie wynikało. Wynik spotkania do końca się nie zmienił, a Wisła Płock mogła cieszyć się z zrobienia dużej niespodzianki jaką było zwycięstwo w Szczecinie z miejscową Pogonią.