Portugalski pomocnik dołącza do Lokomotiwu Moskwa

www.intermediolan.com

Joao Mario został wypożyczony do walczącego w Lidze Mistrzów Lokomotiwu Moskwa. Zawodnik ostatnio występował w Interze Mediolan. Portugalczyk może stać się jednym z rywali Grzegorza Krychowiaka o miejsce w składzie rosyjskiej drużyny.

Portugalczyk opuścił Inter Mediolan, w którym występował przez 2,5 roku.Udało mu się wystąpić w 69 meczach, we Włoszech zdobył cztery bramki, a na pół roku został wypożyczony do West Hamu United. Teraz będzie reprezentował barwy Lokomotiwu Moskwa, do którego trafił na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 18 milionów euro. Portugalczyk w Rosji ma zarabiać 3,5 miliona euro. Transfer Joao Mario oznacza, że Krychowiak będzie miał rywala w walce o miejsce w składzie Lokomotiwu. Portugalczyk jest nominalnym środkowym pomocnikiem. Może grać także zdecydowanie bliżej obrońców, czyli na pozycji zajmowanej obecnie przez Krychowiaka. Mając na uwadze jednak dobre występy w ostatnim czasie przez Polaka, nie wydaje się, aby miał on stracić miejsce w drużynie.

Jeśli Lokomotiw zdecyduje się na transfer Portugalczyka, pobije klubowy rekord, który do tej pory wynosi 15 milionów euro. Lokomotiw wydał tyle na Moubaraka Boussoufę. W tabeli rosyjskiej ligi Lokomotiw jest na czwartej pozycji mając 14 punktów, czyli tyle samo co Krasnodar, Spartak Moskwa i Rostów, będące przed nimi.

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version