Reklama
Strona głowna Ogólne Premier League. Włoski szkoleniowiec obejmie Everton?

Premier League. Włoski szkoleniowiec obejmie Everton?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Carlo Ancelotti negocjuje kontrakt z Evertonem. Takie informacje przekazał Fabrizio Romano, włoski dziennikarz Sky Sport.

W debiutanckim sezonie Carlo Ancelotti zdobył z Napoli wicemistrzostwo kraju. Latem Włoch dostał do dyspozycji kilku nowych ciekawych piłkarzy m.in. Giovanniego Di Lorenzo, Hirvinga Lozano, Kostasa Manolasa czy Eljifa Elmasa, ale poprawy w grze nie było widać. Napoli miało włączyć się do walki o Scudetto. Po 15. kolejkach zespół zajmował dopiero siódmą pozycję. Z tego powodu został zwolniony, a jego następcą został Gennaro Gattuso.

Wiele wskazuje, że Ancelotti nie będzie się długo nudził bez pracy. “Sky Sport” informuje, że Włoch udał się do Anglii, by negocjować kontrakt z Evertonem. Dla Włocha byłby to powrót na wyspy, ponieważ w latach 2009-2011 prowadził Chelsea Londyn. Zdobył mistrzostwo oraz FA Cup. Oprócz tego może pochwalić się także trzema triumfami w Lidze Mistrzów (dwa razy z Milanem i raz z Realem). Z Evertonem byłoby mu trudno coś wygrać, ale na razie miałby po prostu odmienić oblicze zespołu, który całkowicie zawodzi. Po 17 kolejkach Everton ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz