Reklama
Strona głowna Hot Prezes TVP pozywa Krzysztofa Skibę za słowa po śmierci Pawła Adamowicza!

Prezes TVP pozywa Krzysztofa Skibę za słowa po śmierci Pawła Adamowicza!

od Damian Kowal
Reklama
Krzysztof Skiba został oskarżony przez TVP o zniesławienie po wypowiedzi w dniu śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.
Lider zespołu Big Cyc dobrze znał prezydenta Gdańska. Ich znajomość sięgała czasów szkolnych. Na antenie Polsat News muzyk ocenił:

(…) Telewizja publiczna szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty

Po kilku dniach od wypowiedzi Skiba otrzymał pismo od TVP z żądaniem nagrania filmu z przeprosinami na YouTube oraz wpłaceniem 25 tys. zł na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzyk zapowiedział, że skonsultuje sprawę z prawnikami, lecz nie zgodzi się na żadne przeprosiny.

W rozmowie z “Gazetą Wyborczą” powiedział:

Nie wypieram się tego zdania, podtrzymuję to, co powiedziałem. W podobnym duchu do mojej wypowiedzi opinię wydała Rada Etyki Mediów, a także socjolog Rafał Matyja (…)

Teraz Krzysztof Skiba dostał prywatny akt oskarżenia o zniesławienie. W mediach społecznościowym również “pokusił się” o komentarz w tej sprawie:

No i proszę…oto dowód, że w wolnej Polsce można być oskarżonym, gdy powie się coś, co nie pasuje obecnej władzy. Właśnie otrzymałem ekskluzywną korespondencję z Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów Wydział III Karny. TVP i jej prezes Jacek Kurski oskarżają mnie o zniesławienie, gdyż po zamordowaniu Pawła Adamowicza, wygłosiłem na antenie Polsat News opinię, iż media publiczne szczuły na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty

Ostatni mój ostry wpis został usunięty przez FB, a ja sam zablokowany na 24 godz. To teraz napiszę nieco łagodniej….

Publiée par Krzysztof Skiba sur Mardi 15 janvier 2019

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz