Proces O Morderstwo Nipsey Hussle Kończy Się

W środę (29 czerwca) obie strony rozstrzygnęły sprawę w procesie mężczyzny oskarżonego o zabójstwo rapera Nipsey 'a Hussle’ a po jednodniowym opóźnieniu z powodu napaści na oskarżonego przez współwięźniów.

W czwartek rozpocznie się proces Erica Ronalda Holdera Jr., który jest oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia w zabójstwie Hussle ’ a i usiłowanie zabójstwa dwóch innych mężczyzn.

Przeglądaj

Przeglądaj

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Holder pojawił się w sądzie z opuchniętymi oczami i zszywkami zamykającymi ranę w tylnej części głowy.

Został uderzony i pocięty brzytwą przez dwóch więźniów, czekając we wtorek w celi, aby przyjść do sądu – powiedział jego adwokat Aaron Jansen.

Motyw ataku był niejasny, a sprawa nie była omawiana na sali sądowej.

Holder nie zeznawał podczas procesu.

Jansen wezwał dwóch świadków obrony, w tym prywatnego detektywa i eksperta od gangów, którzy zeznawali na temat powagi „donośnych” zarzutów, które według prokuratury były motywem strzelaniny.

„Kiedy dorastasz w okolicy, każdy wie, co to znaczy być kapusiem” – powiedział śledczy Robert Freeman.

Hussle i Holder dorastali w tej samej dzielnicy Południowego Los Angeles i mieli powiązania z tym samym gangiem, Rollin ’ 60.

Nie nazywając Hussle ’ a, Jansen zapytał, czy dyskusje na temat bycia informatorem są szczególnie poważne, jeśli pochodzą od czczonej postaci w grupie.

„Jeśli są OG lub spojrzał, cokolwiek mówią jest prawie złoto na ulicach,” Freeman odpowiedział.

Poprzedni świadkowie zeznali, że 31 marca 2019 r., w rozmowie przed sklepem odzieżowym gwiazdy hip-hopu the Marathon, Hussle powiedział Holderowi, że istnieją pogłoski o” papierach ” sugerujących, że informował władze, i że Holder musiał się z tym uporać. Holder wrócił około 10 minut później i zastrzelił Hussle ’ a-zeznali świadkowie i prokuratura.

W swoim przesłuchaniu Freemana, zastępca Prokuratora Okręgowego John McKinney przekonał go do uznania, że takie rozmowy nie są niezwykłe i że podczas gdy bicie nad nimi jest częste, zabójstwa nad nimi są bardzo rzadkie.

„Tego rodzaju napomnienie jest powszechne w dzielnicy wśród ziomków, wśród przyjaciół, czy to prawda?”McKinney zapytał.

– Tak-odpowiedział Freeman.

„Nierzadko zdarza się, że ktoś o tym słyszy, a następnie zwraca się do niego. To się zdarza cały czas, prawda?”

Freeman ponownie odpowiedział: „Tak.”

„Ta osoba może zrobić wszystko, od zaprzeczenia, aby uzyskać kawałek papieru, aby powiedzieć, że to się nie stało”, powiedział McKinney, a Freeman zgodził się.

Sprawa „donosiciela” zawisła nad całą sprawą, nie tylko jako domniemany motyw, ale w niechęci do zeznań świadków oskarżenia, z których jeden, przyjaciel Hussle 'a i naoczny świadek strzelaniny Evan” Rimpau ” MacKenzie, nie pojawił się mimo wezwania i nakaz sądowy.

McKinney odpoczął w sprawie prokuratury wcześniej w środę, ósmego dnia zeznań, choć pierwszy od prawie tygodnia po dwóch zaplanowanych dniach wolnego i opóźnienia w sprawie napadu Holdera, który został po raz pierwszy zgłoszony przez Rolling Stone.

W obliczu przytłaczających dowodów, w tym naocznych świadków, którzy znali Hussle ’ a i Holdera, zdjęć z monitoringu i wideo oraz zeznań kobiety, która działała jako jego nieświadomy kierowca ucieczki, Jansen przyznał w swoim oświadczeniu otwierającym, że Holder był strzelcem, ale powiedział, że były okoliczności łagodzące, w tym brak premedytacji, co oznacza, że nie jest winny morderstwa pierwszego stopnia.

Hussle, którego legalna nazwa brzmiała Ermias Asghedom, właśnie wydał swój debiutancki album major-label po latach undergroundowego uznania i został nominowany do swojej pierwszej nagrody Grammy, gdy zginął w wieku 33 lat.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version