Strona głowna Ogólne Przełamanie FC Barcelony

Przełamanie FC Barcelony

FC Barcelona pokonała Villarreal 2:1 w 6. kolejce hiszpańskiej La Ligi. Katalończycy przełamali się, jednak wielce prawdopodobne, że stracili Leo Messiego. Argentyński zawodnik nie wyszedł z resztą drużyny na drugą połowę spotkania.

Pierwsze trafienie miało miejsce już w 6. minucie spotkania. Piłkę głową do bramki skierował Griezmann, który wykorzystał dośrodkowanie Leo Messiego. Na drugiego gola kibice nie musieli długo czekać, ponieważ już w 15. minucie efektownym strzałem z daleka popisał się Arthur. Kontaktowe trafienie dla gości zanotował Santi Cazorla, który Ter Stegena pokonał tuż przed końcem pierwszej połowy. Kibice znajdujący się na Camp Nou więcej bramek nie zobaczyli, więc spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla FC Barcelony. W przerwie zmieniony został Messi, któremu przytrafił się uraz. Na ten moment nie wiadomo jak poważny.

“Duma Katalonii” szukała przełamania po dwóch wyjazdowych niepowodzeniach. Najpierw klub zremisował 0:0 w Dortmundzie z Borussią w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Kilka dni później “Barca” dość niespodziewanie przegrała w Granadzie 0:2.