Strona głowna Sport Puchar Narodów Afryki 2019. Algieria drugim finalistą

Puchar Narodów Afryki 2019. Algieria drugim finalistą

Reprezentacja Algierii pokonała Nigerię 2:1 i awansowała do finału tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. Warto dodać, że decydująca bramka padła w 95 minucie!

Drużyna Algierii miała dużą przewagę w pierwszej połowie czego owocem było strzelenie bramki tuż przed przerwą. Duży udział przy trafieniu miała gwiazda reprezentacji oraz Manchesteru City Riyad Mahrez. Skrzydłowy oszukał na boku pola karnego jednego z zawodników i dorzucił piłkę ma 5. metr, gdzie błąd popełnił William Troost-Ekong. Piłka nieszczęśliwie odbiła mu się od brzucha i wpadła do własnej bramki.

Po przerwie lepiej wyglądała gra Nigerii, której udało doprowadzić się do wyrównania. Aissa Mandi zablokował strzał łokciem, a sędzie podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Odion Ighalo. Ostatnie słowo należało do Algierczyków, którzy po trafieniu w 95. minucie mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału. Bohaterem został Riyad Mahrez, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Algieria w ostatniej chwili uniknęła dogrywki w półfinale, dzięki czemu będzie miała więcej czasu na regenerację przed finałem, który odbędzie się w piątek o godzinie 21:00. Ich rywalem będzie reprezentacja Senegalu. W meczu o brąz, który odbędzie się w środę o 21:00 zmierzą się drużyny Tunezji oraz Nigerii.