Strona głowna Ogólne Rafał Gikiewicz obronił rzut karny!

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny!

Union Berlin z Rafałem Gikiewiczem w bramce przegrał z Werderem Brema 1:2 w spotkaniu czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi. Reprezentant Polski obronił rzut karny wykonywany przez Holendra, Davy’ego Klaassena.

Cała sytuacja miała miejsce w 55. minucie spotkania. Holender wykonywał rzut karny i uderzył w swój prawy róg. Jego intencję wyczuł Polak, który obronił jedenastkę. Gikiewicz dzięki swej obronie przerwał serię jedenastu wykorzystanych karnych przez Werder Brema.

Mimo znakomitej interwencji Gikiewicza, Union nie uratował u siebie choćby jednego punktu. W 5. minucie Klaassen pokonał Polaka z rzutu karnego. Dziewięć minut później, również z jedenastu metrów, skutecznie odpowiedział Sebastian Andersson. Wynik meczu, w 55. minucie, czyli chwilę po obronionym przez Gikiewicza karnym, ustalił Niclas Fullkrug, który wykorzystał podanie Nuriego Sahina.

Union po czterech spotkaniach ma na swoim koncie cztery punkty zaś w tabeli plasuję się na 12. pozycji.