Randy Bachman Ponownie Z Cenioną Gitarą 45 Lat Po Jej Kradzieży

Długie poszukiwania kanadyjskiej Legendy Rocka Randy ’ ego Bachmana dobiegły końca w piątek (1 lipca), kiedy 45 lat po tym, jak skradziono go z hotelu w Toronto, ponownie spotkał się w Tokio z cenioną gitarą.

„Moja dziewczyna jest właśnie tam”, powiedział Bachman, 78, były członek Guess Who I Bachman-Turner Overdrive, ponieważ gitara Gretsch, na której napisał „American Woman” i inne przeboje, została mu wręczona przez japońskiego muzyka, który kupił ją w sklepie w Tokio w 2014 roku, nie znając jej historii.

Przeglądaj

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Powiedział, że wszystkie gitary są wyjątkowe, ale pomarańczowy 1957 Gretsch 6120 Chet Atkins, który kupił jako nastolatek, był wyjątkowy. Pracował w wielu miejscach pracy, aby zaoszczędzić pieniądze na zakup gitary za 400 dolarów, jego pierwszy zakup drogiego instrumentu, powiedział.

„To sprawiło, że całe moje życie. To był mój młotek i narzędzie do pisania piosenek, tworzenia muzyki i zarabiania pieniędzy ” – powiedział Bachman Associated Press przed przekazaniem w Ambasadzie Kanady w Tokio.

Kiedy został skradziony z hotelu w Toronto w 1977 roku, ” płakałem przez trzy dni. To była część mnie ” – powiedział. „To było bardzo, bardzo denerwujące.”Skończył kupując około 300 gitar w nieudanych próbach ich wymiany, powiedział.

Bachman często mówił o zaginionej gitarze w wywiadach i audycjach radiowych, a ostatnio w programach YouTube, w których występował ze swoim synem, Talem.

W 2020 roku kanadyjski fan, który usłyszał historię gitary, uruchomił wyszukiwarkę internetową i z powodzeniem zlokalizował ją w Tokio w ciągu dwóch tygodni.

Fan, William Long, użył małej plamki w ziarnie drewna gitary widocznej na starych zdjęciach jako „cyfrowy odcisk palca” i wyśledził instrument do zabytkowego sklepu gitarowego w Tokio. Dalsze poszukiwania doprowadziły go do filmu na YouTube pokazującego instrument grany przez japońskiego muzyka, Takeshi, w grudniu 2019 roku.

Po otrzymaniu wiadomości Od Longa, Bachman natychmiast skontaktował się z Takeshim i rozpoznał gitarę na czacie wideo.

– Płakałem-powiedział Bachman. „Gitara prawie przemówiła do mnie przez wideo, jak:” Hej, wracam do domu.’”

Takeshi zgodził się dać go Bachmanowi w zamian za bardzo podobny. Tak więc Bachman przeszukał i znalazł „siostrę” gitary-wykonaną w tym samym tygodniu, z bliskim numerem seryjnym, bez modyfikacji i bez napraw.

„Odnalezienie mojej gitary ponownie było cudem, odnalezienie jej siostry bliźniaczki było kolejnym cudem” – powiedział Bachman.

Takeshi powiedział, że postanowił zwrócić gitarę, ponieważ jako gitarzysta mógł sobie wyobrazić, jak bardzo Bachman ją przegapił.

„Posiadałem go i grałem w niego tylko przez osiem lat i jest mi niezmiernie przykro, że mogę go teraz zwrócić. Ale on czuje się smutny od 46 lat i nadszedł czas, aby ktoś inny był smutny-powiedział Takeshi. „Żal mi tego legenad.”

Powiedział, że czuje się dobrze po zwróceniu gitary prawowitemu właścicielowi, ale może to zająć trochę czasu, zanim pokocha swojego nowego Gretscha tak bardzo, jak ten.

„To gitara i ma duszę. Więc nawet jeśli ma ten sam kształt, nie mogę powiedzieć na pewno, czy mogę kochać zamiennik tak samo, jak kochałem ten ” – powiedział. „Nie ma wątpliwości, że Randy myślał o mnie i szukał ciężko (dla zamiennika), więc będę stopniowo rozwijać uczucia do niego, ale może to zająć trochę czasu.”

Bachman powiedział, że on i Takeshi są teraz jak bracia, którzy posiadają gitary, które są ” siostrami bliźniaczymi.”Biorą udział w filmie dokumentalnym o gitarze, na którym planują wspólnie wykonać piosenkę „Lost and Found”.

Wykonali również kilka piosenek na piątkowym rozdaniu, w tym ” American Woman.”

Bachman powiedział, że zamknie gitarę w swoim domu, żeby już nigdy jej nie zgubić. „Nigdy więcej nie wyjmę go z domu”

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version