Reklama
Strona głowna Ogólne Robert Gumny poważnie kontuzjowany!

Robert Gumny poważnie kontuzjowany!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Fatalne wieści dla Lecha Poznań. Robert Gumny będzie musiał przejść zabieg kolana po kontuzji, której doznał w meczu z Piastem Gliwice. Obrońca poznańskiego klubu będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy.

Robert Gumny doznał kontuzji kolana tydzień temu, podczas meczu ligowego przeciwko Piastowi Gliwice. Obrońcę Lecha Poznań w 66. minucie meczu zmienił Tomasz Dejewski. Gumny poleciał do Rzymu na konsultacje, skąd trafił do Zurychu. Tam podjęto decyzję o przeprowadzeniu zabiegu, który będzie polegał na plastyce chrząstki, czyli uzupełnieniu ubytków powstałych w wyniki urazu.

“Robert jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, więc od początku chcieliśmy jak najdokładniejszej diagnozy. Stąd nie podawaliśmy szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia. Zdecydowaliśmy się na wizyty w renomowanych ośrodkach w Rzymie oraz Zurychu, żeby ostateczna diagnoza była jak najbardziej klarowna i nie pozostawiała wątpliwości” – mówi Krzysztof Pawlaczyk ze sztabu medycznego Lecha Poznań, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

” Nie spieszyliśmy się z jednego powodu: chcemy, żeby Robert grał w piłkę jeszcze przez kolejne piętnaście lat. I jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. Moment kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale teraz już patrzymy z optymizmem w przyszłość. Robert wróci na pewno silniejszy “– dodaje Pawlaczyk. Dokładny termin powrotu będzie znany dopiero po zabiegu, ale z pewnością Gumnego czeka co najmniej kilka miesięcy przerwy

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz