Reklama
Strona głowna Ogólne Robert Kubica znalazł nowy zespół!

Robert Kubica znalazł nowy zespół!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Robert Kubica zostanie w F1, zostanie rezerwowym oraz testowym kierowcą Racing Point. Zostanie to niedługo oficjalnie potwierdzone – podał portal “GP Today”. Polak miałby łączyć nową posadę z wyścigami w serii DTM.

Robert Kubica już wcześniej zapowiedział swoje odejście z Williamsa wraz z końcem sezonu 2019. Jednocześnie koncern Orlen zapowiadał, że będzie kontynuował współpracę z Polakiem i zostanie w F1. Te informacje zdaje się potwierdzać GP Today, które podaje, że “Racing Point wygrał walkę o Kubicę”. Kierowcami wyścigowymi zespołu będą Sergio Perez i Lance Stroll, a Polak ma zająć posadę testowego i rezerwowego kierowcy.

W ostatnich tygodniach Kubica, który powrócił do F1 po ośmioletniej przerwie, był łączony z kilkoma zespołami. Szef Haasa Guenther Steiner potwierdzał zainteresowanie jego zespołu, który również szukał kierowcy testowego oraz rezerwowego. Podobno zainteresowanie przejawiała również Alfa Romeo – czytamy na stronie “GP Today”, które dodaje, że Polak może łączyć nową posadę z wyścigami w serii DTM (niemieckie mistrzostwa samochodów turystycznych) – miałby jeździć w BMW.

Przed Kubicą jeszcze jeden wyścig w tym sezonie. Polak ma za sobą bardzo trudny sezon. Kubica zdobył jeden punkt w tym sezonie po szalonym, deszczowym wyścigu na Hockenheim. Stało się tak jednak dopiero po dyskwalifikacji obu kierowców Alfy Romeo.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz