Reklama
Strona głowna Ogólne Robert Lewandowski ma mocnego konkurenta?

Robert Lewandowski ma mocnego konkurenta?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Robert Lewandowski ma już tylko jednego gola przewagi w walce o Złotego Buta. Ciro Immobille wykorzystał mecz w środku tygodnia, zdobył dwie bramki i przybliżył się do Polaka. Włoski napastnik ostatnio jest w rewelacyjnej formie.

Robert Lewandowski ma 13 goli, Ciro Immobile 12. W środku tygodnia Polak zagrał przeciwko Bochum w Pucharze Niemiec, więc nie miał szans odskoczyć rywalom. W walce o Złotego Buta liczą się bowiem tylko gole strzelone w lidze. Odbyły się za to mecze dziesiątej kolejki Serie A, w której Lazio pokonało Torino aż 4:0. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił właśnie Immobile, który obecnie wydaje się najpoważniejszym konkurentem dla Polaka. W ostatnich pięciu meczach zdobył osiem bramek. Lewandowski spróbuje odpowiedzieć już w sobotę, w spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt. Natomiast Lazio w niedzielę zagra z Milanem.

Ranking tworzony jest poprzez mnożenie każdej bramki przez współczynnik trudności danej ligi. Tzn. razy dwa mnożona jest każda bramka zdobyta w jednej z pięciu najlepszych lig świata (obecnie: angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska i francuska). Mniej ważą bramki zdobywane w słabszych ligach – mnoży się je razy półtora lub jeden. W poprzednim sezonie Złotego Buta zdobył Lionel Messi, który strzelił 36 goli.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz