Reklama
Strona głowna Wydarzenia Rodzina w obliczu tragedii! Spłonął im tartak i dom – ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Brzostowa!

Rodzina w obliczu tragedii! Spłonął im tartak i dom – ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Brzostowa!

od Paulina Buczkowska
Reklama
Ogromna tragedia! W pożarze stracili dorobek swojego całego życia!

We wtorek przed południem w miejscowości Brzostowo, w powiecie pilskim, w Wielkopolsce doszło do wielkiej tragedii. Zapalił się tartak. Strażacy przez wiele godzin zmagali się z wielkim ogniem, który przeszedł również na pobliskie budynki mieszkalne. Mimo szybkiej reakcji i sprawnej pracy 35 zastępów straży pożarnej nie obyło się bez zniszczeń i strat. Spłonął tartak oraz dom mieszkalny!

źródło: www.miasteczkokrajenskie.pl

Ogień podczas akcji rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. Działania strażaków polegały nie tylko na gaszeniu płomieni, ale również zabezpieczeniu pobliskich budynków. Na miejsce pożaru został zadysponowany również kontener z Poznania ze specjalistycznym sprzętem – aparatami powietrznymi.

Zbiórka dla pogorzelców z Brzostowa

Władze gminy Miasteczko Krajeńskie w ciągu kilku godzin zorganizowały dla poszkodowanych w pożarze zbiórkę “Jeśli ktoś chce wspomóc pogorzelców, środki można wpłacać na konto parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim

Numer konta
82 8937 0007 0000 6653 2000 0010
Nadnotecki Bank Spółdzielczy w Białośliwiu
Wpłaty prosimy opatrzyć dopiskiem „Dla pogorzelców z Brzostowa”

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz