Reklama
Strona głowna Ogólne Romantyczna mapa Polski: gdzie mieszkają najbardziej romantyczni Polacy?

Romantyczna mapa Polski: gdzie mieszkają najbardziej romantyczni Polacy?

od Robert Kowalczyk
Reklama
Zespół analityków Picodi.com postanowił sprawdzić statystyki wyszukiwań „romantycznych” fraz w internecie i stworzyć ranking najbardziej romantycznych województw Polski.

W poszukiwaniu romantyki

Na liście fraz, które wzięliśmy pod lupę, były m.in. „Walentynki”, „wyznanie miłości”, „romantyczna kolacja”, „kwiaty”, „niespodzianka” i inne, z którymi kojarzą się Walentynki. Częstotliwość wpisywania tych fraz do wyszukiwarki wzrasta w okresie przed Walentynkami w całej Polsce. Jednak, w niektórych miejscach zainteresowanie sprawieniem przyjemności drugiej osobie rośnie bardziej, a w niektórych – wyraźnie mniej.

Po opracowaniu statystyk najpopularniejszej wyszukiwarki w Polsce wyszło, że najbardziej romantyczni Polacy mieszkają na północy kraju – w Podlaskiem, Kujawsko-Pomorskiem i Warmińsko-Mazurskiem. W tych województwach wzrost popularności fraz związanych z Walentynkami i wpisywanych do wyszukiwarki był największy. Co ciekawe, gęstość zaludnienia w woj. podlaskim jest najniższa w kraju, a średnia temperatura niezbyt wysoka. Być może, takie warunki sprawiają, że mieszkańcy Podlasia bardziej cenią ciepłe relacje i nie utracają romantyzmu.

Wśród wszystkich 16 województw najmniejsze zainteresowanie Walentynkami i wszystkim, co z nim jest związane, wykazują mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska (16. miejsce). Niezbyt romantyczna okazała się też Warszawa z Mazowszem (15. miejscu) oraz Kraków z Małopolską (14. miejsce).

Tak prezentuje się cały ranking województw:

 1. podlaskie
 2. kujawsko-pomorskie
 3. warmińsko-mazurskie
 4. opolskie
 5. lubuskie
 6. świętokrzyskie
 7. zachodnio-pomorskie
 8. wielkopolskie
 9. lubelskie
 10. łódzkie
 11. śląskie
 12. pomorskie
 13. podkarpackie
 14. małopolskie
 15. mazowieckie
 16. dolnośląskie

Uwagi metodologiczne

Badanie polegało na porównaniu wzrostu popularności poszczególnych słów kluczowych w okresie styczeń-luty 2019 r. na podstawie danych archiwalnych wyszukiwarki Google (poprzez narzędzie Keyword Planner).

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz