Reklama
Strona głowna Ogólne Selekcjoner reprezentacji zrezygnował!

Selekcjoner reprezentacji zrezygnował!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Krasimir Bałakow zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Bułgarii. Szkoleniowiec ten po meczu Bułgaria – Anglia (0:6). Wszystko przez rasistowskie zachowania kibiców gospodarzy podczas tego spotkania.

Spotkanie eliminacji mistrzostw Europy 2020 Bułgaria – Anglia odbyło się w skandalicznych okolicznościach. Bułgarscy kibice przez cały mecz obrażali w rasistowski sposób angielskich zawodników. Naśladowali małpy, krzyczeli rasistowskie hasła, wykonywali saluty rzymskie, a także zakładali koszulki z hasłem “No Respect”. To ostatnie to forma wyśmiania akcji prowadzonej przez UEFA, kładącej nacisk na poszanowanie równości w sporcie. Arbiter Ivan Bebek, który prowadził to spotkanie, dwukrotnie decydował się na jego przerwanie.

Bałakow w piątek spotkał się z działaczami Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej. Gdy wyszedł do dziennikarzy, powiedział: “Nie jestem już trenerem drużyny narodowej. Życzę sukcesów kolejnemu trenerowi, w tej chwili sytuacja nie jest różowa”. W tabeli grupy A prowadzą Anglicy, którzy mają na swoim koncie 15 punktów. Bułgaria jest ostatnia, w siedmiu spotkaniach zdobyła zaledwie trzy punkty.

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Reprezentacja Polski w osłabieniu przed Izraelem - Begio.pl 19 listopada 2019 - 13:40

[…] mógł zagrać w sobotnim meczu z Izraelem w Jerozolimie”. Lewy defensor przyjechał już na zgrupowanie z […]

Napisz

Zostaw komentarz