Strona głowna Ogólne Sensacja w Copa America!

Sensacja w Copa America!

Niespodzianką zakończył się drugi półfinał tegorocznej edycji Copa America. Faworyzowana reprezentacja Chile przegrała z Peru 0:3, i nie uda się wygrać turnieju po raz trzeci z rzędu. W ostatnich dwóch meczach piłkarze z Peru celny strzał na bramkę oddawali średnio co półtorej godziny. Jednak w spotkaniu w Porto Alegre było kompletnie inaczej. Drużyna przypominała siebie z przed roku, gdzie na MŚ w Rosji pokazała się z dobrej strony. Co prawda nie udało się wówczas awansować z fazy grupowej, ale np. w spotkaniu z Francją mieli większe posiadanie piłki oraz oddali tylko o dwa strzały mniej.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Peru, udokumentowana dwoma bramkami. Pierwszego gola zdobył Edison Flores, który skutecznie wykorzystał centrę Andre Carrilo. Ten sam zawodnik zanotował asystę przy drugim trafieniu. Praktycznie z tego samego miejsca skrzydłowy uruchomił Yoshimara Yotuna, który musiał tylko znaleźć miejsce między obrońcami, a bramkarzem La Roja. Winnym tego trafienia na pewno jest bramkarz, który niepotrzebnie wybiegł za Peruwiańskim zawodnikiem. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Jose Paolo Guerrero, w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował się po mistrzowsku.

Ich rywalem w finale, będą gospodarze, którzy pokonali Argentynę 2:0.

Chile – Peru 0:3 (0:2)
Edison Flores 21′
Yoshimar Yotun 38′
Jose Paolo Guerrero 90′

W 90. minucie Eduardo Vargas (Chile) nie wykorzystał rzutu karnego. Pedro Gallese obronił.

Składy:

Chile: Gabriel Arias – Mauricio Isla, Gary Medel, Guillermo Maripan (89′ Nicolas Castillo), Jean Beausejour – Erick Pulgar, Charles Aranguiz, Arturo Vidal – Jose Pedro Fuenzalida (46′ Angelo Sagal), Eduardo Vargas, Alexis Sanchez

Peru: Pedro Gallese – Luis Advincula, Carlos Sambrano, Luis Abram, Miguel Trauco – Renato Tapia, Yoshimar Yotun – Andre Carrillo (71′ Andy Polo), Christian Cueva (80′ Josepmir Ballon), Edison Flores (50′ Christofer Gonzales) – Jose Paolo Guerrero