Strona głowna Ogólne Sergio Aguero wypada z gry na kilka tygodni

Sergio Aguero wypada z gry na kilka tygodni

Pep Guardiola potwierdził, że Sergio Aguero z powodu kontuzji uda, której nabawił się w sobotnim meczu z Chelsea (2:1), wypada na kilka tygodni. Niemal na pewno przegapi zaplanowane na 7 grudnia derby Manchesteru.

Hitowe starcie na Etihad Stadium nie rozczarowało. Od pierwszej minuty kibice oglądali spotkanie z dużą liczbą sytuacji. Były też bramki. Strzelać zaczęła Chelsea. Konkretnie Francuz N’Golo Kante, który wyprowadził drużynę na prowadzenie w 21. minucie. Chwilę później był już remis, bo w 29. minucie do wyrównania doprowadził Belg Kevin De Bruyne. Gospodarze po tym golu poszli za ciosem. W 37. minucie solową akcję skutecznym strzałem zakończył Algierczyk Riyad Mahrez.

View this post on Instagram

New Puma / City training gear 🤟🏽

A post shared by Sergio Leonel Agüero (@kunaguero10) on

W drugiej połowie, choć nie padły już żadne bramki. W 77. minucie boisko opuścił kontuzjowany Sergio Aguero. Argentyńczyk trzymał się za udo, przez które pauzował również w poprzednich sezonach. Guardiola szacuje, że napastnik wróci do gry dopiero za kilka tygodni. “Będzie potrzebował cudu, żeby zagrać 7 grudnia w derbach Manchesteru” – powiedział trener Manchesteru City.