Reklama
Strona głowna Ogólne Skoki narciarskie. MŚ w lotach u naszych sąsiadów?

Skoki narciarskie. MŚ w lotach u naszych sąsiadów?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Jak podaje “Allgäuer Zeitung” władze skoczni w Oberstdorfie oraz Niemiecki Związek Narciarski rozważają zgłoszenie kandydatury do organizacji Mistrzostw Świata w lotach. Impreza odbędzie się w 2024 roku. Wszystko z powodu problemów Czechów z remontem skoczni mamuciej w Harrachovie.

Bodźcem do podjęcia decyzji o możliwości zorganizowania imprezy w Oberstdorfie było wycofanie kandydatury Harrachova. W przeciwieństwie do wymagającego gruntownej renowacji czeskiego obiektu, zlokalizowana w Bawarii skocznia jest stale użytkowana i niejednokrotnie była areną zmagań najwyższej rangi. Przypomnijmy, że rok temu Oberstdorf był gospodarzem MŚ w lotach. W 2021 r. zorganizuje MŚ w narciarstwie klasycznym. Oprócz tego, Audi Arena (HS-137) co roku gości sportowców rywalizujących w Turnieju Czterech Skoczni.

Oficjalną aplikację Niemcy muszą złożyć do 1. marca przyszłego roku. Decyzja dotycząca miejsca organizacji MŚ w lotach narciarskich 2024 zapadnie podczas kongresu FIS w Tajlandii w czerwcu 2020 r. Pewności nasi zachodni sąsiedzi jednak mieć nie będą, bowiem Czesi wciąż łudzą się, że będą mogli zorganizować mistrzostwa świata.

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Skoki narciarskie. Polacy poznali rywali w środowym konkursie - Begio.pl 3 stycznia 2020 - 17:11

[…] Polaków zakwalifikowało się do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Odpadł jedynie Jakub Wolny, który skoczył zaledwie 114,5 metra i zajął 57. miejsce. Aż trzech […]

Napisz

Zostaw komentarz