Reklama
Strona głowna Muzyka Stachursky zaśpiewa na pogrzebie Zofii Czerwińskiej.

Stachursky zaśpiewa na pogrzebie Zofii Czerwińskiej.

od Damian Kowal
Reklama
W dniu dzisiejszym odbędzie się pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Aktorka zmarła na sześć dni przed swoimi 86. urodzinami po komplikacjach związanych z operacją kręgosłupa.

Od dłuższego czasu wraz ze swoim przyjacielem Mariuszem Szczygłem planowała szczegóły własnego pogrzebu. Jak poinformowano chciała zostać pochowana w różowej urnie. Okazało się to jednak ciężkie do zrealizowania…
Przyjaciel zmarłej aktorki wspomniał:

W końcu znalazłem odpowiedni model, różowo-srebrny. Sprowadziłem go z Niemiec. Tam był jedyny dostawca, który zadeklarował, że dostarczy urnę w odpowiednim czasie do Polski.

Pogrzeb aktorki ma przebiegać przy dźwiękach piosenki “My Way” Franka Sinatry. Podobno Czerwińska w ramach przygotowań do pogrzebu zdążyła przesłuchać wszelkie dostępne wersje utworu i wybrać swój ulubiony.

Zosia prosiła, żeby puścić nagranie. Przed śmiercią napisała mi, że wykonanie Stachurskyego jest powalające. Idąc za jej ostatnią wolą, pomyśleliśmy z przyjaciółmi, że najlepiej, gdyby utwór wykonał sam artysta. Stachursky się zgodził i przyjedzie na pogrzeb ze swoimi muzykami! Przed rozpoczęciem mszy żałobnej zaśpiewa polską wersję “My way”. Utwory liturgiczne zaśpiewa baryton Marcin Bronikowski. To światowej sławy wykonawca, którego Zosia poznała, gdy był jeszcze dzieckiem. Do tego na organach zagra Emanuel Bączkowski, znany solista i kameralista, który koncertuje na całym świecie. To właśnie on, w najważniejszych bazylikach rzymskich, wykonał cykl recitali promujących polską muzykę organową.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą o godzinie 13.00 w kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym w Warszawie. Zofia Czerwińska pochowana zostanie na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz