Strona głowna Ogólne Stara Dama wygrywa derby Włoch!

Stara Dama wygrywa derby Włoch!

Cóż to było za spotkanie! Kibice oglądający mecz Inter Mediolan – Juventus Turyn zobaczyli trzy bramki. Rywalizacje wygrała Stara Dama która wygrała 2:1. Duża w tym zasługa polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego, który zanotował wiele ważnych interwencji. Dzięki tej wygranej Juventus został nowym liderem rozgrywek Serie A.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zawodników z Turynu. Już w 4.minucie cieszyli się z prowadzenia, strzelcem bramki był Paulo Dybala. Kolejne minuty oglądało się z wielką ciekawością. W 18. minucie sędzie odgwizdał rzut karny dla Interu. Strzał z jedenastu metrów pewnie wykorzystał Lautaro Martinez. Kilka minut później Argentyńczyk miał kolejną okazję, ale w bramce świetnie interweniował Szczęsny. Wynik spotkania został ustalony w 80. minucie przez Gonzalo Higuaina. W samej końcówce jeszcze jedną okazję miał Martinez, ale Szczęsny kolejny raz kapitalnie interweniował.

Teraz Serie A czeka przerwa na mecze reprezentacji. Po niej Juventus zagra z Bologną (19 października, godz. 20.45), a Inter zmierzy się z Sassuolo (20 października, 12.30).