Strona głowna Ogólne Stracona szansa reprezentacji Niemiec

Stracona szansa reprezentacji Niemiec

W środowy wieczór piłkarska reprezentacja Niemiec rozgrywała towarzyskie spotkanie z reprezentacją Argentyny. Spotkanie było rozegrane w Dortmundzie na stadionie Signal Iduna Park. Pomimo prowadzenia przez większą część meczu 2:0, to niemiecka drużyna wypuściła wynik, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Gospodarze prowadzili 2:0 już po 22 minutach. Najpierw trafił Gnabry, który wcisnął nogę pomiędzy dwóch stoperów rywali i skierował piłkę z bliskiej odległości do siatki. Chwilę później piłkarz Bayernu Monachium asystował przy trafieniu Kaia Havertza. Gnabry zagrał wzdłuż pola karnego, a gracz Bayeru Leverkusen tylko dostawił nogę.

Argentyna strzeliła gola kontaktowego dopiero w 66. minucie, kiedy Lucas Alario, klubowy kolega Havertza, popisał się strzałem głową. Na skuteczną interwencję nie miał większych szans ter Stegen. Bramkarz Barcelony nie obronił także precyzyjnego strzału Lucasa Ocamposa z 85. minuty. Do końca spotkania wynik pozostał już bez zmian.