Reklama
Strona głowna Ogólne Superpuchar Europy. Kobieta pierwszy raz będzie sędzią!

Superpuchar Europy. Kobieta pierwszy raz będzie sędzią!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Stephanie Frappart będzie sędziowała mecz o Superpuchar Europy między Liverpoolem i Chelsea. To pierwsza taka sytuacja w historii męskich rozgrywek UEFA.

Superpuchar Europy odbędzie się 14 sierpnia na stadionie Besiktas Park w Istambule. Rywalizować między sobą będą dwie angielskie drużyny, Liverpool oraz Chelsea Londyn. UEFA poinformowała, że sędzią spotkania będzie Francuzka Stephanie Frappart. Jest to pierwszy taki przypadek w historii męskich rozgrywek. Dla Frappart będzie to kolejny ważny mecz do sędziowania. Ostatnio Francuzka sędziowała finał kobiecych mistrzostw świata, w którym USA pokonało Holandię. Dwa lata temu miała okazję sędziować półfinał półfinał mistrzostw Europy, w którym Holandia grała z Anglią.Francuzce na liniach pomagać będą jej rodaczka – Manuela Nicolosi – oraz Irlandka, Michelle O’Neal. Jedynym męskim akcentem będzie sędzia techniczny. Rolę tą będzie pełnił Turek, Cuneyt Cakir.

Na meczu dostępny będzie też VAR. Jego obsługą zajmą się Francuzi Clement Turpin i Francois Letexier oraz Niemiec Mark Borsch i Włoch Massimiliano Irrati.

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Piłka nożna. Superpuchar Hiszpanii będzie w ... Arabii Saudyjskiej - Begio.pl 14 listopada 2019 - 14:15

[…] Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował oficjalnie, że Superpuchar Hiszpanii przez najbliższe trzy lata będzie odbywać się w Arabii Saudyjskiej. Turniej będzie odbywał […]

Napisz

Zostaw komentarz