SXSW rozpocznie Australia Festival w 2023

Konferencja i Festiwal South By Southwest w Austin zmierzają do Australii. Texas-born wydarzenie przynosi swoje słynne święto technologii, przemysłu filmowego i muzycznego do Sydney przez siedem dni i nocy z października. 15-22 czerwca 2023 roku, została ogłoszona w środę (29 czerwca).

SXSW Sydney połączy przemysł muzyczny, gamingowy, filmowy, telewizyjny, technologiczny i innowacyjny, podobnie jak amerykańska wersja, która rozpoczęła się w 1987 roku. SXSW Sydney będzie współpraca z australijskim promotorem TEG i rząd Nowej Południowej Walii (NSW) wraz z jego agencją turystyczną, Destination NSW. Nowa edycja będzie oficjalną coroczną odsłoną SXSW w Azji i Pacyfiku, ponieważ wydarzenie opiera się na ponad trzydziesięcioletnim fundamencie.

„Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani i zaszczyceni współpracą z TEG i rządem Nowej Południowej Walii za pośrednictwem Destination NSW na wydarzeniu, które przynosi Australii możliwości zawodowe i nieoczekiwane odkrycia, które czynią SXSW wyjątkowym”, powiedział Roland Swenson, CEO SXSW w komunikacie. „Celem SXSW jest pomaganie kreatywnym ludziom w osiąganiu ich celów, a Sydney jest idealnym miastem, aby służyć jako dom wzajemnej współpracy, która istnieje w wielu branżach, które łączymy.”

SXSW w Austin było jednym z pierwszych dużych wydarzeń NA ŻYWO, które zostały zamknięte z powodu pandemii COVID-19. Konferencja i Festiwal powróciły w 2021 r.z wirtualnymi wydarzeniami, a w marcu 2022 r. wznowiono osobiste koncerty, panele, imprezy i inne imprezy.

„SXSW jest wydarzeniem bez równych sobie na arenie międzynarodowej, które zapoczątkowało kariery tak wielu kreatywnych profesjonalistów”, powiedział Geoff Jones, dyrektor generalny Grupy Teg, który poprowadzi produkcję dla SXSW Sydney. „Prezentując światu branże twórcze Azji i Pacyfiku, SXSW Sydney stworzy nowy punkt kontaktowy SXSW, umożliwiając międzynarodowe i międzysektorowe połączenia, które dostarczają najbardziej innowacyjne produkty i treści.”Później w oświadczeniu Jones ujawnił, że Colin Daniels będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego SXSW Sydney.

W kwietniu 2021 roku ogłoszono, że SXSW podpisał umowę „lifeline” z P-MRC, joint venture pomiędzy Penske Media Corporation i MRC, dzięki czemu P-MRC stał się interesariuszem i długoterminowym partnerem festiwalu w Austin. P-MRC jest spółką dominującą Billboardu.

Profesjonaliści z branży, talenty, partnerzy i inne osoby mogą zarejestrować swoje zainteresowanie teraz na stronie sxswsydney.com.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version