SXSW rozszerza się na Australię

Słynna Konferencja i Festiwal South By Southwest w Austin zmierza do Australii. Wydarzenie urodzone w Teksasie przynosi słynne święto technologii, przemysłu filmowego i muzycznego do Sydney w Australii w ciągu siedmiu dni i nocy od października. 15-22, 2023.

SXSW Sydney połączy przemysł muzyczny, gamingowy, filmowy, telewizyjny, technologiczny i innowacyjny, podobnie jak amerykańska wersja, która rozpoczęła się w 1987 roku.

„Każdego dnia w roku łączymy ludzi ze sobą, opracowując wydarzenia i treści, które celebrują wzajemne powiązania bieżących i pojawiających się tematów. Nadal przesuwamy nasze granice, ewoluując i rozwijając się, starając się dostarczać nieoczekiwanych odkryć i inspiracji”, powiedział Roland Swenson, dyrektor generalny SXSW w komunikacie. „Wierzymy, że podobna przyszłościowa, dynamiczna kultura Sydney, która celebruje i kultywuje kreatywność w wielu różnych branżach, przedsięwzięciach artystycznych i projektach przedsiębiorczych, sprawia, że jest to idealne miejsce na przedłużenie naszego wydarzenia.”

SXSW Sydney będzie współpracą z australijskim promotorem TEG oraz rządem Nowej Południowej Walii (NSW) i docelowym NSW. Nowa edycja będzie oficjalną coroczną odsłoną SXSW w regionie Azji i Pacyfiku, ponieważ wydarzenie opiera się na ponad trzydziesięcioletnim fundamencie.

„SXSW jest wydarzeniem bez równych sobie na arenie międzynarodowej, które zapoczątkowało kariery tak wielu kreatywnych profesjonalistów”, powiedział Geoff Jones, dyrektor generalny Grupy Teg, który poprowadzi produkcję dla SXSW Sydney. „Prezentując światu branże twórcze Azji i Pacyfiku, SXSW Sydney stworzy nowy punkt kontaktowy SXSW, umożliwiając międzynarodowe i międzysektorowe połączenia, które dostarczają najbardziej innowacyjne produkty i treści. Chciałbym powitać Colina Danielsa jako dyrektora zarządzającego SXSW Sydney i podziękować rządowi NSW, Destination NSW, zespołowi SXSW za ich przewidywanie i wsparcie.”

SXSW w Austin było jednym z pierwszych dużych wydarzeń NA ŻYWO, które zostały zamknięte z powodu trwającej pandemii. Konferencja i Festiwal powróciły w 2021 roku z wirtualnymi wydarzeniami, a w marcu wznowiły osobiste koncerty, panele, imprezy i wiele innych.

Australijska wytwórnia body ARIA powitała SXSW Sydney. „Jest to prawdziwy przełom dla kulturowego spojrzenia Sydney”, komentuje dyrektor ARIA Annabelle Herd, ” ale jest to również wyjątkowy moment dla regionu Azji i Pacyfiku, który od dawna zasługuje na konferencję na taką skalę, aby uznać swój coraz niezaprzeczalny wpływ na światowe trendy i innowacje. Pomijając to wszystko, będzie też bardzo, bardzo zabawnie.”

SXSW podpisał umowę” lifeline ” z P-MRC, joint venture pomiędzy Penske Media Corporation i MRC, firmy ogłoszone w kwietniu 2021, dzięki czemu P-MRC jest interesariuszem i długoterminowym partnerem festiwalu w Austin. P-MRC jest spółką dominującą Billboardu.

„Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani i zaszczyceni współpracą z TEG i rządem Nowej Południowej Walii za pośrednictwem Destination NSW na wydarzeniu, które przynosi Australii możliwości zawodowe i unexpected odkrycia, które czynią SXSW wyjątkowym, ” Swenson kontynuuje. „Celem SXSW jest pomaganie kreatywnym ludziom w osiąganiu ich celów, a Sydney jest idealnym miastem, aby służyć jako dom wzajemnej współpracy, która istnieje w wielu branżach, które łączymy.”

Profesjonaliści z branży, talenty, partnerzy i inne osoby mogą zarejestrować swoje zainteresowanie teraz na stronie sxswsydney.com.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version