Reklama
Strona głowna Gwiazdy Szczere wyznanie Lary Gessler odnośnie swojej choroby!

Szczere wyznanie Lary Gessler odnośnie swojej choroby!

od Damian Kowal
Reklama
Lara Gessler małymi krokami coraz lepiej odnajduje się w show biznesie.

W życiu prywatnym niestety nie do końca jest szczęśliwa. Lara wyznała w magazynie “Joy”, że od wielu lat zmaga się z ortoreksją. Choroba ta polega na praktycznie obsesyjnym myśleniu o zdrowym odżywianiu. Objawia się ciągłym kontrolowaniem diety i eliminowaniem z niej coraz to większej ilości produktów.

Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia. Przygotowywałam się wtedy do matury, w związku z tym zaczęłam się bardzo dużo uczyć.

Lara jako nastolatka przez ortoreksję schudła 14 kilogramów.

Wszystko było dobrze do momentu, kiedy okazało się, że schudłam aż 14 kilogramów. Zaburzenia odżywiania zauważyła moja mama, która zapytała, czy nie powinnyśmy udać się do psychologa. Byłam zmęczona komentarzami, że jestem za chuda. Powiedziałam, że nie chcę pomocy, żeby dali mi trochę czasu, to sama sobie z tym poradzę. I tak się stało.

Dzięki swojej mamie i jej wsparciu pokonała chorobę. Młoda Gessler nadal dba o dietę, jednakże najtrudniejszy czas ma już za sobą.

Wiedzieliście o tym fakcie?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lara Gessler (@lara_gessler)

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz