Reklama
Strona głowna Ogólne Tanguy Kouassi dołączy do RB Lipsk?

Tanguy Kouassi dołączy do RB Lipsk?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Według francuskich mediów RB Lipsk stara się pozyskać Tanguya Kouassiego, który potencjalnie miałby zastąpić w drużynie Dayota Upamecano.

18-letni Francuz zbiera znakomite recenzje w Bundeslidze, dlatego znajduje się on na celowniku wielu ekip, z Arsenalem na czele. „Kanonierzy” już latem kontaktowali się z otoczeniem środkowego obrońcy „Byków”, lecz koniec końców umowa nie została zawarta. Niewykluczone jednak, że Anglicy dopną swego po zakończeniu obecnego sezonu.

W tym czasie do Niemiec trafić może niezwykle utalentowany Tanguy Kouassi. Jego amatorski kontrakt z Paris Saint-Germain wygasa 30 czerwca 2020 roku. Thomas Tuchel cały czas ma nadzieję, że do tego nie dojdzie, lecz RB Lipsk wydaje się być na dobrej drodze do realizacji operacji z udziałem 17-latka.

Reprezentant „Trójkolorowych” do lat 18 w ostatnich dniach miał wizytować u lidera tabeli niemieckiej ekstraklasy, gdzie przedstawiono mu niezwykle ambitny projekt, w realizacji którego od dłuższego czasu swój udział ma kilku Francuzów. W związku z tym „Byki” są w tej chwili liderami wyścigu po podpis Koussiego. Jeśli by do tego doszło, transfer Upamecano byłby zdecydowanie łatwiejszy do realizacji.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz