Reklama
Strona głowna Gwiazdy Taylor Swift straciła prawa do swoich 6 ostatnich albumów!

Taylor Swift straciła prawa do swoich 6 ostatnich albumów!

od Natalia Szymkiewicz
Reklama
Scooter Braun kontra Taylor Swift

Scooter Braun znany wszystkim z tego, że jest menadżerem największych gwiazd na świecie – Justina Biebera oraz Ariany Grande. Zyskał sympatię wśród fanów gwiazd jak i samych światowych ikon. Jakiś czas temu podjął również współpracę z Demi Lovato.

Menadżer Biebera i Grande wykupił wszystkie prawa do piosenek Taylor Swift za 300 milionów dolarów.

Sama Taylor za pośrednictwem jednego z portali wypowiedziała się na temat transakcji między Braun’em i byłą wytwórnią Big Machine Records:

Przez lata prosiłam o szansę na posiadanie swojej muzyki.(…) Odeszłam od wytwórni ponieważ wiedziałam, że gdy podpiszę nowy kontrakt Scott Borchetta sprzeda wytwórnie a razem z nią – moją przyszłość. Musiałam zostawić cały swój dorobek w przeszłości. Muzykę, którą pisałam na podłodze mojej sypialni i teledyski, które nagrywałam za pieniądze zarobione w barach, klubach, salach koncertowych, a potem stadionach.

To mój najczarniejszy scenariusz. To się dzieje gdy popisujesz umowę w wieku 15 lat z kimś, dla kogo słowo ‘lojalność’ nie ma żadnego znaczenia. A gdy mężczyzna mówi ‘muzyka ma wartość’ to chodzi o wartość, którą on otrzymuje, mimo tego, że jej nie stworzył.

Na szczęście teraz pracuje z wytwórnią, która wierzy w to, że powinnam mieć prawa do wszystkiego co stworzyłam. Zostawiłam moją przeszłość w rękach Scotta, ale na szczęście nie przyszłość. Miejmy nadzieje, że młodzi artyści nauczą się jak ochronić się przed takimi sytuacjami. Zasługujecie na prawo do tego co stworzyliście.

Smutna i zniesmaczona, Taylor.

Artystka będzie musiała pytać o zgodę menadżera Bieber’a, jeśli zdecyduje się na wydanie albumu The Best Of.

Po kogo stronie jesteście?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Taylor Swift (@taylorswift)

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz