Reklama
Strona głowna Gwiazdy Tomson szczerze o swoim zespole i muzyce disco-polo

Tomson szczerze o swoim zespole i muzyce disco-polo

od Damian Kowal
Reklama
Tomson wypowiedział się o swoim zespole w jednym z ostatnich wywiadów. Skłoniło go do tego wydanie przez zespół płyty w całości po polsku. W rozmowie wypowiedział się dodatkowo niezbyt przychylnie na temat muzyków disco-polo.

Przypomnijmy, że do tej pory zespół Afromental wydał pięć płyt. Ostatni krążek, który ukazał się 20 września został wydany w całości w naszym ojczystym języku. Tomson w rozmowie z portalem jastrzabpost.pl zdradził skąd ten pomysł:

Jest to nasz język ojczysty, rodzimy i znam go bardzo dobrze. Naszła nas taka ochota, żeby zrobić coś, co będzie do czegoś podobne, bo nie znaliśmy dobrej muzyki po polsku. Tu był problem. Ale numery, które leciały w naszych czasach były miałkie. Dlatego zdecydowaliśmy się robić coś, co wywoływało w nas emocje tożsame z emocjami, które dostawaliśmy od świetnych, zewnętrznych kawałków. Z tym, że były one po angielsku, więc w jakiś sposób przekładał nam się ten cały schemat.

Podczas rozmowy Tomson opiniował także twórczość gwiazd disco-polo:

W tym momencie język polski wyszedł z tematu tabu, już tylko disco-polo śpiewa o gównie za przeproszeniem. Więc można zaśpiewać o czymś mądrzejszym i ludzie potrafią to odbierać.

Zgadzacie się z jego słowami?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tomasz Lach (@tomsoniziofficial)

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz