Transfery. FC Barcelona bliska sprowadzenia obrońcy

www.tribuna.com

FC Barcelona jest bliska pozyskania lewego obrońcy Realu Betis Juniora Firpo. Hiszpański defensor ma kosztować 25 milionów euro oraz ma podpisać kontrakt na pięć lat.

Trener „Dumy Katalonii” chcę jak najszybciej zamknąć sprawy organizacyjne w sprawie transferu młodego defensora. Chociaż FC Barcelona przebywa jeszcze na tournee w Japonii, to do Europy wróciło już kierownictwo klubu, by wznowić działalność transferową. Ernesto Valverde zależy na tym, by Firpo dołączył do zespołu jak najszybciej i poprawił rywalizację w defensywie. Na razie 22-letni Firpo ma pełnić rolę zmiennika dla Jordiego Alby, dlatego klub nie chciał wydawać bardzo dużych pieniędzy. Początkowo Betis chciał za swojego zawodnika 35 milionów euro, ale Barcelona oferowała 20 milionów euro. Wydaję się jednak, że klubu dojdą do porozumienia, a sam andaluzyjski klub chcę doprowadzić szczęśliwie do końca transferu.

W rozmowie z „Mundo Deportivo” Firpo powiedział, że jest bardzo podekscytowany grą w Barcelonie, dodając: ” Moim zdaniem Jordi jest najlepszym lewym obrońcą na świecie. To wielki piłkarz, który jest w stanie bronić i atakować, sprawiając wielkie zagrożenie. Jeśli będę z nim grał, to z pewnością wiele się nauczę u jego boku”.

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version