Reklama
Strona głowna Sport Transfery. Gwiazda West Hamu sprzedana

Transfery. Gwiazda West Hamu sprzedana

od Bartek Robaczkowski
Reklama
West Ham United sprzedał napastnika Marko Arnautovicia do chińskiego zespołu Shanghai SIPG. Jak podaję angielski “Sky Sports” klub z Londynu otrzyma za swojego zawodnika ponad 22 miliony funtów.

O odejściu zawodnika można było się już domyślać od kilku miesięcy. W styczniu było już o krok od dołączenia Austriaka do chińskiej ligi. Zawodnikowi marzyły się wielkie pieniądze w Azji, ale do transferu jednak nie doszło. Brytyjskie media informowały w ostatnim czasie, że wszyscy w klubie chcą już odejścia zawodnika, ponieważ jest z nim więcej problemów niż pożytku. Zawodnik pomyślnie przeszedł testy i podpisał kontrakt z nowym klubem. Klub zarobił stosunkowo małą kwotę jak na transfer do Chin, ale ze względu na niechęć do piłkarza zdecydowano się zaakceptować ofertę.

Austriak miał wpisaną klauzulę w kontrakcie wynoszącą 40 milionów funtów, która wygasała 14 lipca. Warto dodać, że 20 procent ze sprzedaży trafi do byłego klubu – Stoke City.

Do drużyny ma przyjść za to Maximiliano Gomez z Celty Vigo. West Ham ma zamiar wpłacić kwotę odstępnego zawartą w jego kontrakcie, któa wynosi 50 milionów euro.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz