Reklama
Strona głowna Ogólne Transfery. Krzysztof Piątek ma nowego rywala

Transfery. Krzysztof Piątek ma nowego rywala

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Rafael Leao został nowym zawodnikiem AC Milan. Włoski klub zapłacił francuskiemu Lille 30 milionów euro. Portugalczyk podpisał pięcioletni kontrakt.

Portugalczyk Rafael Leao przeszedł do włoskiej drużyny z klubu Lique 1 – Lille. W drużynie wicemistrzów Francji zawodnik występował przez zaledwie jeden sezon. Swoją dobrą postawą jednak wykazywał spore zainteresowanie na europejskim rynku transferowym. To najdroższy piłkarz zakupiony podczas letniego okienka. Do tej pory do drużyny dołączyli Theo Hernandez (20 milionów euro), Rade Krunić (8 milionów euro). Klub wykupił także po rocznym wypożyczeniu z Atalanty Bergamo Franckiego Kessie za 24 miliony euro.

W minionym sezonie zawodnik zdobył 8 bramek w 24 spotkaniach Lille. W maju wraz z reprezentacją Portugalii wziął udział w Mistrzostwach Świata do lat 20. Mistrzostwa te odbywały się w Polsce. Włodarze Milanu widzą w nim następce Patricka Cutrone, który odszedł do Wolverhampton za 18 milionów euro. Rywalizację do gry w pierwszym składzie będzie miał z Krzysztofem Piątkiem.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz