Strona głowna Ogólne Uniwersjada 2019: kolejne zwycięstwo Polaków!

Uniwersjada 2019: kolejne zwycięstwo Polaków!

Reprezentacja Polski kolejny raz mogła się cieszyć ze zwycięstwa podczas tegorocznej Uniwersjady. Tym razem siatkarze pokonali pewnie Iran 3:0. Drużyna prowadzona przez Pawła Woickiego oraz Daniela Plińskiego w trzech meczach nie straciła ani jednego seta!

Nasza reprezentacja dotychczas pokonała Brazylię oraz Francję. Chociaż w obu tych spotkaniach początki były ciężkie, przez nieznajomość rywali oraz przez zmiany w składach w przeddzień spotkania. Kadra jednak od początku do końca w obu spotkaniach nie pozwalała odebrać sobie inicjatywy. Pomimo tego, że sobotnie spotkanie z Francuzami zakończyło się o godzinie 19, to już następnego dnia w południe musieliśmy rozgrywać mecz z Irańczykami. Mimo krótkiego czasu na regenerację, kolejny raz nasi siatkarze pokazali się z dobrej strony.

Od samego początku nasza gra była na dobrym poziomie. Na początku każdej partii budowaliśmy sobie przewagę, której nie oddaliśmy do końca każdego seta. Praktycznie w każdym elemencie prezentowaliśmy się lepiej. Bartosz Filipiak skończył 16 z 28 ataków, a Kamil Semeniuk był najgroźniejszym punktem na zagrywce, dodatkowo skończył 8 z 18 ataków. Irańczycy byli lepsi jedynie w bloku gdzie zdobyli 7 punktów, o dwa więcej od nas.

Iran – Polska 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

Iran: Mousavigargari, Taghi, Karkhaneh, Allah, Heidari, Ramezani, Daliri (libero) oraz Hamoodi, Ranjbarzeidabadi, Shahsavand, Farhadi, Einisamerein.

Polska: Nowakowski, Kozub, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Halaba, Masłowski (libero) oraz Lipiński, Gruszczyński, Niemiec.