Strona głowna Sport Uniwersjada 2019. Kończymy ze srebrnym medalem!

Uniwersjada 2019. Kończymy ze srebrnym medalem!

Polscy siatkarze przegrali finałowe spotkanie Uniwersjady z Włochami 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15).

Polscy siatkarze od samego początku turnieju prezentowali wysoką formę. W fazie grupowej wygrali wszystkie spotkania nie tracąc ani jednego seta. Wygrywaliśmy odpowiednio z Brazylią, Francją, Iranem oraz Kanadą. Podopieczni duetu trenerskiego Woicki-Pliński w ćwierćfinale pokonali Tajwan 3:0 oraz w półfinale Rosję 3:2. Pierwszą partię rozpoczęliśmy od skutecznych ataków oraz mocnych zagrywek. Najwyższe prowadzenie wynosiło 20:10. Całą partię wygraliśmy do 16. Drugi set to mieszanina skutecznej z nieskuteczną grą naszej kadry. Przez większość seta utrzymywaliśmy się na prowadzeniu, lecz od stanu 16:17 nie umieliśmy odrobić strat i przegraliśmy do 20. Następna partia ułożyła się w zasadzie cała pod nas zespół. Pewna postawa na zagrywce i wiele skutecznych ataków sprawiło, że na koniec mogliśmy cieszyć się z wygranego seta do 22. Dwie końcowe partię niestety nie były już szczęśliwe dla naszych reprezentantów. Popełnialiśmy sporo nie wymuszonych błędów, które skutecznie wykorzystywali gospodarze Uniwersjady – Włosi. Przegraliśmy odpowiednio do 23 oraz w tie-breaku do 10.

Z całą pewnością srebrny medal jest wielkim sukcesem naszej drużyny. Można jedynie żałować, że nie udało się zdobyć złota, ale trzeba być zadowolonym z tego osiągnięcia.