Strona głowna Ogólne Uniwersjada: pewne zwycięstwo Polaków!

Uniwersjada: pewne zwycięstwo Polaków!

Od zwycięstwa Polscy siatkarze rozpoczęli udział w 30. letniej Uniwersjadzie w Neapolu. “Biało-Czerwoni” pokonali Brazylię 3:0 (25:22, 25:11, 25:23).

Polscy siatkarze prowadzeni przez duet Daniel Pliński – Paweł Woicki spotkali się po raz pierwszy na trzy tygodnie przed startem uniwersjady. Udało rozegrać się tylko jeden sparing i to jeszcze we Włoszech z drużyną Czech, niestety przegraliśmy go 2:3. Chociaż przed meczem uważano, że to Polska jest faworytem to nie mówiono o tym głośno.

Pierwszy set był wyrównany. Chociaż przez większość partii udawało nam się być na prowadzeniu to strata punktów w jednym ustawieniu sprawiła, że to Canarinhos byli bliscy wygrania seta. Tak się nie stało dzięki wspaniałej grze drużyny, a w szczególności Bartosza Filipiaka, który brylował na zagrywce i w ataku. Drugą partię rozpoczęliśmy od prowadzenia… 10:1! Przewaga wzrostu oraz umiejętności była na naszą korzyść. Z akcji na akcję wynik oraz gra Brazylii była coraz bardziej kompromitująca. Dla Canarinhos siatkówka jest ważnym sportem, ale nigdy nie będzie na poziomie zainteresowania jak piłka nożna. W trzecim secie ujrzeliśmy walczącą drużynę z Ameryki Południowej, partia zakończyła się wynikiem 25:23 i to Polacy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W sobotę rozegramy swoje drugie spotkanie, a naszym rywalem będzie Francja. Dzień później podejmiemy Irańczycy, a ostatnim rywalem będzie Kanada, spotkanie zaplanowano na wtorek.