Reklama
Strona głowna Ogólne Vital Heynen powołał szeroką kadrę! Są zaskoczenia

Vital Heynen powołał szeroką kadrę! Są zaskoczenia

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Vital Heynen ogłosił szeroki skład reprezentacji Polski na Puchar Świata, który 1 października rozpoczyna się w Japonii. Największymi zaskoczeniami może być brak Dawida Konarskiego, Piotra Nowakowskiego i Bartosza Bednorza, którzy nie znaleźli się wśród 25 zgłoszonych zawodników.

Trener ogłosił szeroki skład reprezentacji Polski na zbliżający się Puchar Świata, który zostanie rozegrany w dniach 1-15 października w Japonii. Największymi zaskoczeniami jest brak Dawida Konarskiego, Piotra Nowakowskiego i Bartosza Bednorza wśród dwudziestu pięciu zgłoszonych zawodników. Wielce prawdopodobne, że dwaj pierwsi uzgodnili z trenerem, że odpuszczą turniej w Azji.

Inaczej wygląda sytuacja z Bednorzem. Siatkarz włoskiej Modeny po świetnym występie w Lidze Narodów nie znalazł się już w czternastce walczącej o udział w igrzyskach olimpijskich. Zawodnik nie krył wówczas rozczarowania, ale podkreślał w rozmowie z portalem “Sport.pl” że może nie zagrać w Pucharze Świata, “Decyzji nie ma jeszcze podjętych. Wszystko leży w rękach trenera. Ja na to czekam. Jeśli nie dostanę powołania na mistrzostwa Europy, to wracam do Włoch. Mam przed sobą bardzo ważny sezon. Reprezentacja jest dla mnie istotna, ale priorytetem jest klub, który jest moim pracodawcą pozwalającym na wykonywanie swojej pasji i zarabianie pieniędzy. Muszę się na nim skupić” powiedział Bednorz. Decyzja Belga oznacza, że nie widzi on siatkarza Modeny w składzie na mistrzostwa Europy, które rozpoczynają się 12 września.

  • Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
  • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon Venero, Piotr Łukasik, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha
  • Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj
  • Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Vital Heynen krytykowany przez klubowego prezesa - Begio.pl 13 listopada 2019 - 19:38

[…] Perugii, którą znamy od lat. Nic nie idzie dobrze”  tak o zespole prowadzonym przez Vitala Heynena wypowiedział się prezes klubu, Gino Sirci. Przypomnijmy, że Belg jest trenerem włoskiej […]

Napisz

Zostaw komentarz