Vital Heynen zrezygnował z jednego zawodnika! Kto okazał się pechowecem?

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Vital Heynen skreślił pierwszego zawodnika. Łukasz Kaczmarek nie wystąpi w dwóch meczach towarzyskich z Holandią w Opolu w najbliższy weekend. Oznacza to także, że zawodnik nie weźmie udziału w przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Turniej ten odbędzie się w Gdańsku w dniach 9-11 sierpnia.

Jak informuję „Przegląd Sportowy” Vital Heynen skreślił Łukasza Kaczmarka z kadry, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem. W najbliższy weekend kadra rozegra dwa mecze kontrolne z Holandią, przy okazji oficjalny debiut zaliczy Wilfredo Leon. Tym samym stało się jasne, że Kaczmarka zabraknie w dalszych przygotowaniach do turnieju w Gdańsku.

Łukasz Kaczmarek zaprezentował się z dobrej strony w ostatnio zakończonej Lidze Narodów. Atakujący występował na zmianę z Maciejem Muzajem i jak widać przegrał z nim rywalizację o miano drugiego atakującego. Pierwszym obecnie jest Dawid Konarski z Jastrzębskiego Węgla.

Polacy po spotkaniach z Holandią będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w przyszłym roku. Pomiędzy sparingami, a turniejem nasza kadra weźmie udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w dniach 1-3 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. Oprócz naszej reprezentacji udział wezmą kadry Brazylii, Serbii oraz Finlandii.

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version