Reklama
Strona głowna Ogólne Warszawska drużyna z licencją na występy w lidze

Warszawska drużyna z licencją na występy w lidze

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Siatkarska drużyna Projekt Warszawa otrzymała licencję na grę w siatkarskiej Pluslidze. Trenerem drużyny ze stolicy jest znany w naszym kraju Włoch – Andrea Anastasi.

Pierwszym sprawdzianem Projektu Warszawa będzie starcie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Superpucharze Polski. Odbędzie się ono w środę o 17:30 w Arenie Gliwice. Polska Liga Siatkówki i Polski Związek Piłki Siatkowej, który wydaje licencje, wykazali się dużą cierpliwością odnośnie do załatwienia kwestii formalnych w klubie z Warszawy. Wszystko ciągnęło się od kilku miesięcy. Drużyna mierzyła się z upadłością sponsora tytularnego i koniecznością znalezienia nowego właściciela.

Sprawę udało się sfinalizować “rzutem na taśmę” przed starem rozgrywek. Dla wielu sam sposób jej załatwienia budził wątpliwości. Chodzi o termin przyznania licencji. Oraz to, że klub jest w tej chwili całkowicie nową, odrębną spółką z ograniczoną odpowiedzialności. W zeszłym sezonie klub nazywał się ONICO Warszawa oraz został wicemistrzem Polski. W tym sezonie gwiazdamisą sprowadzeni Kevin Tille, Piotr Nowakowski oraz grający od kilku lat Bartosz Kwolek.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz