Reklama
Strona głowna Ogólne Wataha super serial już 3 grudnia w Polsacie!

Wataha super serial już 3 grudnia w Polsacie!

od Robert Kowalczyk
Reklama
„Wataha” to jedna z najciekawszych polskich produkcji telewizyjnych dekady. W 2018 roku uhonorowana Polską Nagrodę Filmową Orzeł – w kategorii: Najlepszy filmowy serial telewizyjny.

Akcja tego serialu sensacyjnego rozgrywa się w Bieszczadach – miejscu magicznym, ale i niebezpiecznym. Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

1. sezon „Watahy” liczy sześć odcinków. W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura…

 

„Wataha” to polski serial produkcji HBO. Odcinki pierwszego sezonu wyreżyserowali: Michał Gazda i Kasia Adamik. W tej popularnej produkcji telewizyjnej występują: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek. Muzykę skomponował Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz