Reklama
Strona głowna Sport Wielka afera hazardowa w świecie tenisa?

Wielka afera hazardowa w świecie tenisa?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Niemiecka telewizja “ZDF” oraz “Die Welt” poinformowały o wielkiej aferze związanej z ustawianiem meczów tenisowych. Zaangażowanych miało być około 135 tenisistów z całego świata. Wśród tej grupy jest jeden zawodnik klasyfikowany w najlepszej “30” rankingu ATP.

Po dochodzeniu przeprowadzonym przez niemiecką telewizję “ZDF” i “Welt” można być przekonanym, że korupcja w światowym tenisie istnieje, w ostatnich latach miała się dobrze, a swoje źródło miała w Armenii. “Chodzi tutaj o siatkę mafii ormiańskiej. Działa ona w siedmiu europejskich krajach i stoi za oszustwami na wielką skalę” – mówi cytowany przez ZDF wiceprokurator generalny Belgii, Eric Bisschop. “Ta mafia ma bardzo rozbudowaną strukturę. Ma ludzi odpowiedzialnych za konta bankowe. Innych, którzy piorą pieniądze i tych, którzy nawiązują kontakt z zawodnikami” – dodaje.

Telewizja “ZDF” skontaktowała się także z jednym tenisistą, który przedstawiany jest jako Max H. Zawodnik miał zdradzić, że taki proceder faktycznie istnieje. Miał styczność również z całym śledztwem, ale nie chciał wypowiedzieć się przed kamerami. Zdaniem niemieckich mediów sprawa jest już na ostatniej prostej i w ciągu kilku najbliższych miesięcy powinniśmy poznać wnioski z pracy śledczych.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz